انتقاد تند امام جمعه رشت از ویلاسازی برخی مسئولان در کنار سواحل گیلان


انتقاد تند امام جمعه رشت از ویلاسازی برخی مسئولان در کنار سواحل گیلان/ برخی مسافران فقط ویرانه ‌‌به جای ‌می‌گذارند

امام جمعه رشت با انتقاد ‌از ویلاسازی برخی مسئولان در کنار سواحل گیلان گفت: مسافران جز ویرانه هیچی ‌به جای نمی‌گذارند.نماینده ولی‌فقیه در گیلان به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در سال 95 پیرامون بررسی حقوق‌های نجومی اشاره کرد و گفت: حقوق‌های نجومی از جمله مسائل فسادزا و موجب کاهش اعتماد ملی است و این گونه مسائل در جامعه اسلامی نباید مشاهده شود.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اهمیت به‌کارگیری انسان‌های صالح و پاک‌دست در جایگاه‌های مدیریتی خاطرنشان کرد: مسئولان و دولتمردان تلاش کنند تا جلوی نفوذ کسانی که به‌دنبال حقوق‌های وحشتناک نجومی هستند را در بدنه نظام بگیرند.

امام جمعه رشت با اشاره به برخی مشکلات این استان از جمله پیری جمعیت افزود: بسیاری از مسافرانی که به گیلان سفر می‌کنند چیزی جز ویرانه در عرصه زیست‌بوم برای این استان به جای نمی‌گذارند و هیچ استانی مانند گیلان و مازندران تا این حد شلوغ نیست.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان تصریح کرد: این استان با معضلات ترافیک وحشتناک، پیری جمعیت و ویلاسازی عده‌ای در کنار دریاها و سواحل مواجه است از طرفی بعضی مسئولان هم آمده‌اند و در کنار سواحل و دریا‌ها اقدام به ویلاسازی کردند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه بیشترین مرگ و میرها در گیلان ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی است ابراز داشت: گیلان با جمعیت بیش از 2 میلیون نفر و این حجم از مسافر تنها یک مرکز درمانی تامین اجتماعی دارد در حالی‌که برخی استان‌های پیرامونی تا سه مرکز دارند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه استان گیلان در بخش قلب و عروق و زیرساخت‌های درمانی نیازمند توجه ویژه است افزود: بسیاری از روستاییان گیلانی توانمند نیستند و کشاورز هم تک محصول است و یک کشاورز با جیب خالی از کجا می‌تواند 20 میلیون تومان برای بیماری قلبی و عروقی هزینه کند؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانهدرباره ماسوالاتتماسارتباط