حوزه‌های علمیه با وجود طلبه‌های دغدغه‌مند می‌توانند به بازوی قدرتمند برای ستاد امر به معروف تبدیل شوند


به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین سرافراز در این دیدار با اشاره به اهمیت موضوع امر به معروف در همه حوزه‌های زندگی گفت اولین قدم ما شناساندن معروف و منکر و همراه کردن مردم است و حوزه‌های مغفول مانده در این فریضه الهی باید دوباره مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به تشکیل گروه‌های تخصصی مطالبه‌گری در زمینه‌های اقتصادی کشاورزی و حقوقی افزود گروه‌های تخصصی با ورود در حوزه‌های مرتبط در حال پیگیری برخی مطالبات و پروژه‌های روی زمین مانده استان هستند.

دبیر ستاد امر به معروف به ظرفیت بزرگ حوزه های علمیه استان اشاره کرد و گفت حوزه‌های علمیه با وجود طلاب دغدغه مند می توانند به بازوی قدرتمند برای ستاد امر به معروف تبدیل شود.

عبدالکریم علیزاده معاونت اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد امر به معروف در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های قانونی که در اختیار گروه‌های مطالبه‌گری گذاشته شده است گفت: گروه‌های مطالبه‌گری در چارچوب قانون در عرصه های تخصصی پیگیر موضوعات مختلف هستند و ستاد پشتیبانی‌های لازم را از آنها به عمل می‌آورد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیپور در این جلسه عملکرد ستاد امر به معروف را بسیار خوب توصیف کرد و گفت امر به معروف و نهی از منکر میدان مبارکی است و قوام دین را به زنده بودن این فریضه دانست.

وی با اشاره به ظرفیت‌های گروه‌های مطالبه‌گری گفت این ظرفیت بهترین فرصت برای نشان دادن کارآمدی نظام است و از ورود گروه‌های مطالبه‌گری به بخش‌های اقتصادی و محیط زیست تقدیر کرد و آن را در همراه سازی مردم و متخصصین لازم دانست.

مدیر حوزه علمیه استان از آمادگی حوزه‌ها در کمک به ستاد امر به معروف خبر داد و آموزش شیوه‌های مطالبه‌گری به گروه‌ها را لازم دانست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانهدرباره ماسوالاتتماسارتباط